دغدغه های نسرین رضایی

سایه های رنگی

 
يا حق ...
نویسنده : نسرین رضایی - ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/۱٠/۱۳
 

منت خدای غز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت ، هر نفسی که فرو می رود ممد حیات است و چون بر می خیزد مفرح ذات ، پس در هر نفسی دو نعمت موجود است و بر هر نعمت شکری واجب .

از دست و زبان که برآید             

کز عهده شکرش به در آید

                                                                                ( شیخ اجل سعدی شیرازی )

نسرین رضایی هستم ، دختر ماه شکوفه ها ، 24 سال گذشت از اولین برفی که روی تاریخ شناسنامه ام نشست .

قمشه سرزمین کوهستانی ، با آب و هوای کویری ، روزهای گرم و دلنشین و شبهای خنک با آسمان پر از ستاره . دیار علما ، دانشمندان ، فقها و صاحبان نام ایران کهن . در 75 کیلو متری افق جنوبی استان اصفهان بود که رب لایتناهی نور وجودش را در کالبدم دمید و بر زندگیم طلوع کرد .

با باز شدن چشمانم گنبد آبی شاهزاده رضا برادر هشتمین نور نبوی ، فرزند سلطان سریر ارتضی ، علی مرتضی علیها سلام را دید.

شیطان و بازیگوش ، مثل همه 7 ساله بودم که قدم به عرصه تعلیم گذاشتم .

بعد از گذشتن از بزرگترین جشن زندگیم که عبادت را بر نگینم حیاتم کوفتند راهی پایتخت شدیم ، مجبور بودم . قضای الهی بود . اکنون دلیل این مهاجرت را که به علت مأموریت اجباری پدرم متوجه شدیم می دانم ...

راهنمایی دبیرستان و تمام شد تحصیلات متوسطه ام ...

از نوزده سالگی به فعالیت بیرون از خانه علاقه داشتم . سال 1380 بعد از گذراندن دوره های خبرنگاری ، جذب باشگاه خبر نگاران جوان شدم . در همان زمان به تحصیل شاخه های مختلف کامپیوتر پرداختم و شرکت کردم برای ورود به بزرگترین آزمون زندگیم غول کنکور ...

بین رشته هایی که می توانستم انتخاب کنم ، عطای مدیریت بازرگانی را در دانشگاه پیام نور بعد از گذراندن 43 واحد به لقای رشته جدید التأسیس امور فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی بخشیدم .

... اشتغال در ارگانهای دولتی و مراکز امور زنان ، شرکت بازرگانی مهاب ، مرکز هدایت اشتغال بانوان ، همکاری با مرکز مشاوره شمیم ، آموزشگاههای کار و دانش ، ngo  ها از جمله :  تشکل غیر دولتی دختران یاس و انجمن غیر دولتی و غیر سیاسی دوستداران ایران ، شرکت در دوره های انجمن نجوم آماتوری ایران ، کمک برای راه اندازی کلاسهای هنری ، علمی ، روانشناسی ، کمک به سرپرستی کارگاه های تولیدی که کارکنان آن را زنان سرپرست خانوار و یا زنان بد سرپرست تشکیل می دهند و ... موارد قابل عرض است .

می دانیم رشد روز افزون شبکه های جهانی اطلاعات و امکان دسترسی آسان و سریع اقشار مختلف جامعه به ویژه زنان و جوانان در محیط های خانواده و اجتماع به این شبکه ها سطح دانایی افراد ، راههای مؤثر بر تفکر و اندیشه انسانها و همچنین شیوه های انجام امور فرهنگی را متحول نموده است .

از آنجایی که فن آوری های ارتباطی و اطلاعاتی و از جمله اینترنت محیطی مناسب برای رشد و تعالی جنبه های مختلف انسانی است و در عین مفید و سودمند بودن آن ، دارای مضرات خاص خود می باشد ، مایلم در راستای کاربرد صحیح و مناسب از این فناوری اطلاعاتی ( رسانه اینترنت ) و کمک به افزایش حضور زنان ایرانی در فضای مجازیم به منظور تولید ، تبلیغ و تأکید بر محتوای فرهنگ ناب مختص زن ایرانی با بهره گیری از امکانات و یافته های گذشته ام از فرصت پیش آمده استفاده بهینه را ببرم .

انشاء ا.. خداوند سبحان یاریم کند تا در عرضه آنچه پیش از این عرض کردم ، توانا باشم که اوست یاری رسان و مدد کار انسیان برای رسیدن از خاک به افلاک ...

 

 


 
comment نظرات ()
 
 
 كد آهنگ

كد موسيقی