دغدغه های نسرین رضایی

سایه های رنگی

 
غیبت یا غربتی قریب
نویسنده : نسرین رضایی - ساعت ۱:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢٥
 

 

خیلی شنیده ایم که مردی در زمان پیامبر به مشکلی برخورد و نزد رسول خدا رفت و ... دو نفربر سر کالایی هر کدام دعوایی داشتند و نزد حضرت علی رفتند و ... سائلی از فرط گرسنگی رنج می برد و نزد دختر رسول خدا رفت و ... دیگری از یکی از ائمه خواست تا دعایی برای آمرزشش از گناهانش به او آموزش دهد و ... و یا گاهی خود آن بزرگواران بر سر منبر می رفتند و یا در کوچه بانگ سر می دادند ومردم را از عذاب می رهاندند و انذار می کردند و به بهشت نعیم بشارت می دادند و یا می گفتند که می خواهید شما را به دعایی آموزش دهم که ... وهزاران مورد که شما و من از بریم ، تاریخ آنها را برای ما گذاشت تا از آنها نه یک درس بلکه هزاران درس بگیریم و یکی از آن به غربت شیعه در آخر زمان اشاره دارد . شاید به فکر فرو رویم و محرومیتمان را از قابل دسترس نبودن امام عصرمان دریابیم !!!

آنان چراغان هدایتی بودند که بشریت بی اعتنا از کنارشان گذشت و یا در صدد این بود که چون ابر غبار آلود سایه بر چهره نورانیشان کشد . از ابولهبان گرفته که داستانهایشان بر همه شکافته و مبرهن است که بر پیامبر مهر و عطوفت و رسول مهربانی چه کردند تا پهلوی کبود مادر سادات ،‌تا فرغ شکافته مرتضی ، تا جگر سوخته و پاره پاره مولود رمضان ،‌تا بی کفن کربلا و تا دیگرامامانمان که این داستان تکرار شد  .

اینان که گفتم سیاهی است که بر جبه بشریت حک شده  است . کوتاهی بشریت است . خواری و هیچی بشریت است وخیانتی است که بشریت در حق انسانیت کرده و می کند .

 اکنون در عصر آخر الزمانیم و بر آن هیچ تردیدی نیست که در عصرهای گذشته بشارتش را داده بودند .

اما آیا ما در آخر زمانیم یا آخر غربت و تنهایی؟ آیا بر کسی پوشیده است که چرا خداوند روئیت آقایمان را ازچشمانمان محروم کرد ؟ آیا اباصالح در غیبت است یا ما درغربت ؟

زیاد است از این دست سوالات در هم تنیده ...

گاهی در نجواهای درونی آیا شنیده ای که اگر در زمان پیامبربودم چنان می کردم و اگر در زمان علی بودم چنین ؟آیا تا کنون نشنیده ای که اگر در زمان امام مجتبی بودم چنان در رکاب حضرت بودم که صلحی را نپذیرد و اگر در عصر ثارالله بودم چنین در عاشورا درس عشق می سرودم ؟؟؟

 آه که بی شمار است از این بلف های بشریت ...

و اما از غیبت گفتیم و قربت . از تنهایی گفتم و از محرومیتمان برای رویت نرگس خوش بوی ولایت . از مظلومیت امام عصرمان که بیش از هزار سال است در غیبت به سر می برد . بیش از هزار سال است که بشریت لیاقت ظهور آن را ندارد و امتیاز لازم را برای قیامش کسب نکرده . گفتم بشریت بلف می زند دلیلم عدم فرج حضرت است . بس است این همه بی آبرویی بشریت . آرام بگیریم در سکوت بین خالق و مخلوق غرق شویم و آنگاه که نسیم استجابت وزیدن می گیرد ،‌دستهای التجا را بر در خانه ای بکوبیم که مهمانش هستیم و چونان ابریشمی لطافت بخش قلبهای درد کشیده خسته دلانی چون ماست  اوست که مهربانیش نیاز به اثبات ندارد ،‌اوست که سمیع است و رحمان ...

بخوان دعای فرج را ، دعا اثر دارد  /  دعا کبوتر عشق است و بال و پر دارد
بخوان دعای فرج را و عافیت بطلب  /  که روزگار، بسی فتنه زیر سر دارد

بخوان دعای فرج را ولی به قلب صبور  /  که صبر ،میوه شیرین تر از ظفر دارد

خداوند اشک را مونس تنهایی دلهای شکسته قرار داد . فصلی برای نو شدن ، زلالی برای زدودن زنگار از دلهایی که قرنها در غفلت بودند و پاکی که غفلت زدگان را مطهر می کند .  باید دل شکسته شودیم تا قابل.  باید عوض شویم  با ید آنگونه شویم که تا کنون نبوده ایم به خاطر انسانیت ،‌به خاطر محرومیت خودمان و به خاطر دلهای شکسته بخوانیم دعای فرج را که آقایمان فرمود :

قال المهدی (عج) ... و اکثرو الدعا بتعجیل الفرج فان ذلک فرجکم .

تعجیل در فرج و ظهور را از خداوند متعال زیاد درخواست کنید، چون این فرج و وسیله ی گشایش کار شماست .  


پس بخوان دعای فرج را که با شکسته دلان  /  نسیم لطف خدا ، انس بیشتر دارد
بخوان دعای فرج را و نا امید مباش/  بهشت پاک اجابت ، هزار در دارد
بخوان دعای فرج را که صبح نزدیک است  /  خدای را، شب یلدای غم سحر دارد
بخوان دعای فرج را به شوق روز وصال  /  مسافر دل ما ، نیت سفر دارد
بخوان دعای فرج را که آسمان ها را  /  شمیم غنچه نرگس، ز جای بردارد
بخوان دعای فرج را ز پشت پرده ی اشک  /   که یار، گوشه ی چشمی به چشم تر دارد
بخوان دعای فرج را که یوسف زهرا  /  ز پشت پرده غیبت به ما نظر دارد
بخوان دعای فرج را به یاد خیمه سبز  /  که آخرین گل سرخ از شما خبر دارد
بخوان دعای فرج را که دست مهر خدا  /  حجاب غیبت از آن روی ماه بردارد
غروب و دامنه نورآفتاب و شفق  /  بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد

خدایا روزى ما کن توفیق اطاعت و دورى از گناه و صدق و صفاى در نیت و شناختن آنچه حرمتش لازم است و گرامى دار ما را به وسیله هدایت شدن و استقامت و استوار کن زبان‌هاى ما را به درستگویى و حکمت و لبریز کن دل‌هاى ما را از دانش و معرفت و پاک کن اندرون ما را از غذاهاى حرام و شبهه ناک بازدار دست‌هاى ما را از ستم و دزدى  بپوشان چشمان ما را از هرزگى و خیانت و ببند گوش‌هاى ما را از شنیدن سخنان بیهوده و غیبت تفضل فرما بر علماى ما  پارسایى و خیرخواهى کردن و بر دانش آموزان  کوشش داشتن و شوق و بر شنوندگان  پیروى کردن و پند گرفتن و بر بیماران مسلمان  بهبودى یافتن و آسودگى و بر مردگان آنها عطوفت و مهربانى کردن و بر پیرانمان وقار و سنگینى و بر جوانان  بازگشت و توبه و بر زنان  شرم و عفت و بر توانگران به فروتنى و بخشش کردن و بر مستمندان شکیبایى و قناعت و بر پیکار کنندگان یارى و پیروزى و بر اسیران به رهایى یافتن و آسودگى و بر زمامداران عدالت داشتن و دلسوزى و بر ملت انصاف و خوش رفتارى و برکت ده براى حاجیان و زائران در توشه و خرجى و به انجام رسان آنچه را بر ایشان واجب کردى ازاعمال حج و عمره به وسیله فضل و رحمت خودت اى مهربان‌ترین مهربانان و هر بار که دعای فرج را می خوانیم زمزمه می کنیم  خدایا، در این لحظه و در تمام لحظات، سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما ودیدبان ولىّ‏ات- حضرت حجّة بن الحسن- که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد- باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست و همه از او فرمانبرى مى‏نمایند ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى.


 
comment نظرات ()
 
 
 كد آهنگ

كد موسيقی