دغدغه های نسرین رضایی

سایه های رنگی

 
گفتم به لحظه نام تو را جاودانه شد ...
نویسنده : نسرین رضایی - ساعت ۸:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۱٩
 

امروز روز سلام بر زینب است ...

امروز روز بیعت با غمخوار کربلاست ...

امروز روز بیعت با ام المصائب است ...

خداوند را شاکرم که زیارت عمه سادات را روزیم قرار داد و مرا لایق زیارت بی بی که مرا کجا و دختر زهرا (س)کجا ؟! مرا کجا و زینب بنت امیر المومنین کجا ؟!!

دعاگوی مهر افروز وجودم ،‌پدر مهربانم ‌،امام بزرگوارم حضرت امام خامنه ای و همه دوستان و مهربانانم در این سفر ملکوتی هستم ...


 
comment نظرات ()
 
 
علی (ع) اگر آنروز مصلحتش در سکوت بود امروز علی سپر زهراست ...
نویسنده : نسرین رضایی - ساعت ٧:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۱۳
 

غروب بود نزدیک به نزول خورشید . درونم هیجان بی داد می کند . صدای نوایی بر وجودم چنگ می زند . نوری چشمانم را به درونم خیره کرده است . گوشهایم خاموشند و در دلم غوغاست ...

 

اینجا افلاک است و فضا طرب خوان و شور انگیز است ... در میان فرشتگان همه همه سر گرفته ،‌ همه گویی در انتظار شیرینترین حقیقتند . ثانیه ها معکوس شده . تشعشعات نور الهی به وجد آمده  . عرش می خندد . غروب بود و نزدیک به نزول خورشید و اینک سکوت ...

 

مولود جمادی الثانی ،‌ نور کبریایی ،‌ شوکت آفرینش ،‌ فاطر زمین ،‌ گوهر وجود خلقت ،‌ حقیقت محض ،‌ امید رسو ل ،‌ دخت خدیجه ،‌طاهره ی نبوت و امامت ،‌ صدیقه ی شرافت ، ‌زکیه ی گیتی ،‌راضیه ی مرضیه ،‌ زهرای اطهر ،‌ فاطمه ی بتول ،‌کوثر خدا پا بر چشم خاکیان و افلاکیان نهاد ...

 

اللَّه یقرؤک السلام و یقرى مولودک السلام

 

چگونه وصف کنم این لحظه ی شگرف آفرینش را ؟ آسمان بر خانه نبی فرود آمده  ،‌ زمین امروز رشک طور است و عالم از فروغ زهرا ضیا گرفته . آفرینش شادمان از میلاد اسوه تمام عیار مکارم و قله رفیع فضائل است .

خاک متحیر شد از عظمتت ، فاطمه !!!!

***

از آن روز تا کنون سالها دورتر است و هر سال به ما نزدیکتری ،‌در روزگاری قدومت بر سینه شیعه پا نهاد که پدرت چله دار خانه علی(ع) بود  و خود شاه نشین خانه علی (ع) شدی ... هنوز شرمنده ایم ، که شیعه شرمنده شد از مظلومیتت بانو . قدرت  را ندانستیم ،‌قدرت را هنوز هم نمی دانند ای شب قدر .

سالها پیش نورت در فرزندت روح خدا متجلی شد . روزی که تو هستی را متحیر کردی ،‌درست همان روز جهان بار دیگر انگشت به دهان عظمت زهرا شد ... گویی تو هر لحظه متولد می شوی ... و گویی آنچه بر تو گذشت بر شیعه گذشته ،‌گویی هر بار که نام شیعه می آید می بایست کبود شود . بی بی امروز هم کسانی هستند که درب خانه ات را آتش بزنند . گویی آتش درب خانه تو هنوز خاموش نشده . شیعه امروز پهلویش کبود است . آنان که خون به دل علی (ع) و پهلوی تو را نیلی کردند ‌، دیروز جام زهر به اماممان دادند و امروز خون به دل علی .

اماشیعه قراءست ،‌اما امروز شیعه ایستاده است ،‌گویی کوه خاراست ،‌گویی وجود فاطمه در وجود شیعه دمیده شده است . شیعه امروز علی را تنها نگذاشته . علی ایستاده چون کوه . علی امید شیعه است . علی پرچمدار شیعه است . علی فرزند زهراست . گویی جسارتهایی که بر تو شد تا ابد بر گونه ی شیعه باید بخورد تا تو را فراموش نکند ... علی (ع) اگر آنروز مصلحتش در سکوت بود امروز علی سپر زهراست ...

 اذهان کوته ،‌دنیا زده ی بی وجود برخی آن زمان درب خانه تو را سوزاند و گاهی بعد عکس امامان را پاره کردند و آنگاه بود که دل فرزند خلفت سید علی را سوزاندند . این سوخت و آن هم سوخت ...

 

میلادت ای مادر منجی و ای مام محبت و مادری بر شیرزنان و شیر مردان عفت و پاکدامنی مبارک...

 

 

 


 
comment نظرات ()
 
 
اندر جواب بیانیه خانم زهرا رهنورد
نویسنده : نسرین رضایی - ساعت ٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۱۱
 

در خطبه حضرت زهرا چنین آمده است :

ستایش خداى را بر آنچه ارزانى داشت. و سپاس او را بر اندیشه نیکو که در دل نگاشت. سپاس بر نعمت‏هاى فراگیر که از چشمه لطفش جوشید و عطاهاى فراوان که بخشید و نثار احسان که پیاپى پاشید. نعمت‏هایى که از شمار افزون است و پاداش آن از توان بیرون و درک نهایتش نه در حد اندیشه ناموزون.

سپاس را مایه فزونى نعمت نمود و ستایش را سبب فراوانى پاداش فرمود و به درخواست پیاپى بر عطاى خود بیفزود. گواهى مى‏دهم که خداى جهان یکى است و جز او خدائى نیست. ترجمان این گواهى دوستى بى‏آلایش است. و پایندان این اعتقاد، دلهاى با بینش. و راهنماى رسیدن بدان، چراغ دانش. خدایى که دیدگان او را دیدن نتوانند، و گمانها چونى و چگونگى او را ندانند.

آری چگونه شیرین سخن گفت آن شیرزن تاریخ و اسوه ایثار در آن خطبه شیوا و  امروز زنانی که مدعی  بازمانده از مکتب رسول اند و اینگونه سنگ بی حرمتی به عفت را به سینه می زنند و فریاد یا زهرا می کشند ... چگونه بنویسم در جواب نامه ای که همه اش نام زهراست و اما نشانیش جای دیگریست ... چگونه بگویم خطاب به زنی که نامش زهراست اما جز زهر چیزی بر جگر زخم دیده زهراییان نریخت .

و آنگاه که آغاز کرد هنگامى بودکه  پروردگار بزرگ پایان همه کارها را دانا بود و بر دگرگونی های روزگار و احوال اشخاص محیط و بینا و  مرضیه ی بتول (س) ناظر بر گفتارش ...

و اینگونه گفت بعد از مدح سرور زنان عالم و تبریک میلادش:

 

جنبش سبز ضمن وحدت کم نظیرش در عین حال مشحون از تکثرهاست و این طراوت و تنوع فرصت می دهد که به تمام رفتارهای زیبای بشری ارج نهیم و به تمام الگوهای عدالت طلب و آزادی خواه در سطح جهان احترام گذاریم.

در عین حال در قلمرو باور و ایمان اسلامی به فاطمه زهرا تاسی می کنیم و در برابر شخصیت متعالی او سر تعظیم فرود می آوریم.

لحظه ای فراموش نمی کنیم که آن بانو چه رنج های عظیمی برای ارتقا و پیشبرد اسلام به جان خریدند و بدن عنصریشان در اوج جوانی به خاک تیره پیوست اما راهشان و روحشان همچنان برای مومنان و آزادیخواهان مستدام خواهد ماند.

 

چه می شود کسانی که دم از طراوت می زنند و طراوت جامعه را همانند راهزنان و شبگردان می زدایند و انقلاب سرخ را به شبیه خون سبز چنین تعبیر و تغییر می دهند؟ و چه آزادانه حرف می زنند! و نمی دانم که طلب چه آزادی جز این را دارند ؟طراوت را در شادی روز عاشورا می بینند یا درچه ؟ حامیانشان هیچ نشان ظاهری از زهره(س) ندارند و اینان هیچ انتقادی از نمادهای بی حرمتی به اسلام در نماز جمعه ماه مبارک و مظلومیت حجاب نمی کنند و گویی حجاب را فقط بر روی افکار فتنه انگیزشان مباح دانسته اند  .

  در عین باور و ایمان به اسلام به کسی تاسی می کنند که جانش را درراه اسلام فدا کرد و سر تعظیم در برابر کسی فرود می آورند که فدک را از او ستانده اند . فدک باغ زهرا نبود فدک وسعتش شرق بود تا مغرب .فدک دنیای اسلام است . فدک نبض اسلام است و امروز فدک ایران اسلامی کهن است ...کمرهاتان خم باد و قلبهای سنگیتان خرد که شما همانهاییدکه خداوند فرمود:

کسانی که کافر شدند ، برای آنان تفاوت نمی کند که آنان را از عذاب الهی بترسانی یا نترسانی ایمان نخواهند آورد.

خدا بر دلها و گوشهای آنان مهر نهاده و بر چشمهایشان پرده ای افکنده شده و غذاب بزرگی در انتظار آنهاست .(آیات 6و 7سوره مبارکه بقره)

 چراکه هدایت نخواهید یافت...

اصلاحات و در بطن آن جنبش سبز، مطمئن است که لازم است با نگاه نو اندیشی دینی و با رویکردی معاصر، شخصیت حضرت زهرا (س) روایت شده و به انسان­های مدرن شناسانده شود. اما، حضرت زهرا(س)، نه تنها الگویی برای زنان بلکه، نماد تام و کمال اسلام است، که این دین حنیف، به تمامی در چهره و شخصیت ایشان متبلور شده است. جای تأسف و تأثر است که حاکمیت فعلی، در شرایطی با تأسی به نام زهرا(س) به تدارک روز زن و هفته زن می­پردازد که فرسنگ­ها از آن شخصیت و آن رفتار دینی فاصله گرفته و جهت عکس آن بانویی بوده است که آزادگی و عدالت طلبی فقط یکی از ابعاد وجودی او بوده و وجه مثالی و الهیش همیشه قلب­های مومنان را نورانی و امیدوار کرده است. آیا می­توان پذیرفت که حاکمیت به صدیقه کبری، زهرا(س) اعتقاد داشته باشد، و تا این حد دروغ بگوید، زنان و مردان را سرکوب کند و راه تنفس آزادی را با خفه کردن حلقوم­ها، مسدود کند؟

 

هان ای زن، همین اصلاحاتی که سینه ات را برایش چاک کرده ای مگر هشت سا ل در این کشور حاکمیت نکرد؟جز بی عفتی و رواج بی حجابی و بی شرمی و به فراموشی سپردن زهرا هیچ ثمری نداشت .دین حنیفی که تو امروز افکار را با حربه قداستش به تمسخر و بازی گرفته ای سالها پیش به دست دوستان تو ضربه خورد و اگر نبود حکمت رهبر مهربان و مدبرمان هم اکنون تکلیف چیز دیگری بود !‌ آیندگان با نوشتن چنین بیانیه ای درباره ما چه میپندارند ؟

حاکمیت فعلی فرسنگها با شخصیت زهرا فاصله دارد یا مدیریت اصلاحات که زنی را در خود تولید می کند که روسیاهیش سر از  سیا در می آورد ؟!!!

 چه دگر بار حکیمانه فرمود خداوند بلند مرتبه در آیات یازدهم تا شانزدهم سوره بلندمرتبه بقره :

و هنگامی که به آنان گفته شود در زمین فساد نکنید می گویند : ما فقط اصلاح کننده ایم .

آگاه باشید ! اینها همان مفسدانند ولی نمی فهمند .

و هنگامی که به آنان گفته شود همانند سایر مردم ایمان بیاورید .می گویند آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم ؟! بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی دانند .

و هنگامی که افراد با ایمان را ملاقات می کنند می گویند ما ایمان آورده ایم ولی هنگامی که با شیطانهای خود خلوت می کنند می گویند ما با شماییم ما فقط آنها را مسخره می کنیم .

خداوند آنان را استهزا می کند و آنها را در طغیانشان نگه می دارد تا سر گردان شوند .

آنان کسانی هستند که هدایت را به گمراهی فروخته اند و این تجارت آنها سودی نداده و هدایت نیافته اند .

اگر در جامعه اسلامی کسی حدود خود را بداند و پایش را از فرامین احکام و قوانین فراتر نگذارد توی دهنی نمی خورد ،‌ جلوی حلقومش به تعبیر خودتان گرفته نمی شود و اما امروز در هیچ دوره از تاریخ حاکمان نسبت به مخالفان تا این حد رعفت نشان نداده اند . اگر چنین بود بیانیه ی سراسر بدخواهی تو به دست چون منی نمی رسید . دروغگو کسانی هستند که همه چیز را وارونه جلوه می دهند .

لذتی بالا تر از تلاوت قرآن نیست . اندکی تدبر در آن ریشه چون شمایی را از خاک بیرون می کشد .خداوند بلند مرتبه می فرماید:

گروهی از مردم کسانی هستند که می گویند : به خدا و روز رستاخیز ایمان آورده ایم در حالی که ایمان ندارند .

می خواهند خدا و مؤمنان را فریب دهند در حالی که جز خودشان را فریب نمی دهند اما نمی فهمند .

در دلهای آنان یک نوع بیماری است .خداوند بر بیماری آنان افزوده و بخاطر دروغهایی که می گفتند غذاب دردناکی در انتظار آنهاست .(آیات 8-9-10سوره مبارکه بقره)

شگفتا در همین هفته و روز حاکمیت ضجه کودکانی را که در فراق مادران زندانیشان ناله می کنند نمی شنود، آن بچه های مظلوم که در انتظار لطف و نوازش مادرانشان که یا در زندانند یا به خاک و خون خفته اند لحظه شماری می کنند و فریاد رسی جز خدا ندارند.

حاکمیت با ریشخند، به چهره مادرانی که پشت درهای زندان ها به امید دیدن پسران یادخترانشان هاجروار این سو و آن سو می دوند و تحقیر می شوند و وعده سرخرمن می بینند نگاه می کند.

زنانی که مرد خانواده شان مدت هاست که در گور خفته یا در زندان تهدید و شکنجه شده اند، مادرانی که آرزوی دامادی و عروسی و تحصیل جوانانشان را به جای جشن بر سر گورشان سوگواره غم و آه می گیرند و فستیوال اشک و افسوس برگزار می کنند.

شگفتا از سران موج سبز و گروهی اصلاحاتی که با مغلطه فریاد این کودکان را در آوردند . خونها ریختید و فرزندانی را از سایه پدر و مادر محروم کردید .فریاد از کردار شما و رفتار شما که در خانه ها بذر تفرقه افکندید و فرزند را در برابر پدر به توقیان کشاندید... شما در مقابل همه وسعت اهالی ایران  بلکه سخت تر در مقابل خدا هم مسولید و با درست نمایی مردم را فریفته اید. ننگ و حق شکنى و حقیقت پوشى بر شما جاودانى باد و اما خداوند بر نهانتان آشکار است .منتظر وعده خداوند بزرگ باشید که بر ظالمان و مفسدان رحم نمی کند پس از آنکه تاریکى‏ها را به نور محمد روشن ساخت. و دل‏ها را از تیرگى کفر بپرداخت. و پرده‏هائى که بر دیده‏ها افتاده بود به یکسو انداخت.

درود خدا و برکات او بر محمد (ص) پیمبر رحمت، امین وحى و رسالت و گزیده از آفریدگان و امت‏باد.

اینک روز زن و هفته زن به نام نامی حضرت زهرا فرا رسیده است.

به حاکمیت فعلی اعلام می کنم این فرصت بزرگ را غنیمت شمارید و یکبار هم که شده صدق گفتار و عملتان را ثابت کنید. مناسبت ها همیشه نباید بهانه آزادی دزدان و آدم کشان باشد یکبار هم مناسبت ها را بهانه آزادی زندانیان سیاسی قرار دهید.

همه زندانیان را به پاس بزرگداشت زهرا(س) آزاد کنید و این اقدام را با زنان زندانی آغاز کنید، مطمئن باشید کوچک نمی شوید و کسی نمی گوید جا زده اید.

سپس در مراحل بعدی آزادی مطبوعات، آزادی های فردی، عدم دخالت در زندگی خصوصی مردم،انتخابات آزاد و تا آزادی و مردمسالاری میسر شود.

ما زنان از علما و مراجع عظام می خواهیم با دم مسیحائیشان حاکمیت را وادار به آزادی زندانیان و پاسخ به مطالبات مردم نمایند و چنین باد.

به قول فرموده حضرت بتول که سلام خدا بر او باد در خطبه شان : آنچه نبایست، گردید. و آنچه از آنتان نبود بردید. و بدعتى بزرگ پدید آوردید .

به گمان خود خواستید فتنه برنخیزد، و خونى نریزد، اما در آتش فتنه فتادید. و آنچه کشتید به باد دادید. که دوزخ جاى کافرانست. و منزلگاه بدکاران. شما کجا؟ و فتنه خواباندن کجا؟ دروغ مى‏گوئید!  و راهى جز راه حق مى‏پویید!  و گرنه این کتاب خداست میان شما!  نشانه‏هایش بى کم و کاست هویدا. و امر و نهى آن روشن و آشکارا. آیا داورى جز قرآن مى‏گیرید؟ یا ستمکارانه گفته شیطان را مى‏پذیرید؟ «کسیکه جز اسلام دینى پذیرد، روى رضاى پروردگار نبیند. و در آن جهان با زیانکاران نشیند»

... من آنچه شرط بلاغ است ‏با شما گفتم. اما مى‏دانم خوارید و در چنگال زبونى گرفتار. چه کنم که دلم خونست؟ و بازداشتن زبان شکایت، از طاقت ‏برون!  و نیز مى‏گویم براى اتمام حجت ‏بر شما مردم دون!  بگیرید!  این لقمه گلوگیر به شما ارزانى، و ننگ و حق شکنى و حقیقت پوشى بر شما جاودانى باد. اما شما را آسوده نگذارد تا به آتش افروخته خدا بیازارد!  آتشى که هر دم فروزد و دل و جان را بسوزد. آنچه مى‏کنید خدا مى‏بیند. و ستمکار به زودى داند که در کجا نشیند. من پایان کار را نگرانم و چون پدرم شما را از عذاب خدا مى‏ترسانم. به انتظار بنشینید تا میوه درختى را که کشتید بچینید و کیفر کارى را که کردید ببینید .

 

 

 

 

رنگ طوسی ترجمه آیات قرآن مجید

رنگ سرخ ترجمه فرازهایی از خطبه حضرت فاطمه زهرا (س)

رنگ سبز بیانیه خانم زهرا رهنورد

 

 


 
comment نظرات ()
 
 
 كد آهنگ

كد موسيقی